WordPress Ücretsiz Blog Temaları

Kişisel blog teması diğer temalara nazaran daha fazla görsellik içerebilir bunun sebebi ise içeriğin ön plana çıkmasını sağlar.

Finisare Digital Media 11 Kasım 2023 | Cumartesi
  • Paylaşım :

WordPress ücretsiz blog temaları oldukça ihtiyaç duyulan temalar arasında yer almaktadır. Piyasa da bulunan birçok tema kişisel blog temasından daha çok portal ve benzeri temalara kaydığından dolayı kişisel blog teması bulmak daha doğrusu güzel bir kişisel blog teması bulmak cidden çok zor olabiliyor.

 

Kişisel blog teması diğer temalara nazaran daha fazla görsellik içerebilir bunun sebebi ise içeriğin ön plana çıkmasını sağlarken aynı zaman da ilginç ve göze hitap eden şık tasarım ile ziyaretçiyi sitenizde durmaya adeta mecbur bırakacak olmasıdır.

 

Ücretli bir çok güzel tema bulunuyor, güzel bir listesini yapıp ücretli blog teması isteyen arkadaşlar için de paylaşacağım ancak bu paylaşımım da sadece ücretsiz wordpress blog temaları yer alacaktır. Yani hiçbir şekilde temayı warez olarak vs. edinmeniz gerekmez, zaten tema yapımcısı ücretsiz olarak temasını paylaşıma açmıştır.

 

Sizlerde bu WordPress ücretsiz blog temalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir özellikle de demolarına bakıp, hangi temanın size hitap ettiğine karar verip, o temayı kullanabilirsiniz.

 

 

1.Garfunkel

 

WordPress ücretsiz blog temalarından bir tanesi olan Garfunkel teması, responsive olma özelliği, tam ekran arka plan fotoğrafı oluşturma ve 3 bölümlü bir yazı paylaşım alanı sunmasıyla gerçekten özellikle de kişisel blog kurmak isteyen ve kişisel yazılarını paylaşmak isteyenlerin mutlaka bakmasını düşündüğüm bir temadır.

 

 

2. Prolog

 

Prolog teması en çok hoşuma giden blog temalarından bir tanesidir. Ücretsiz blog temaları arasında yer almasını sağlayan sebeplerden bazıları ise şunlardır; responsive yani mobil uyumlu olması, sidebar alanının oldukça esnek ve şık olması ve şık bir biçimde bireysel portfolyo alanı kısmını barındırmasıdır.

 

 

 3. Rider

 

 

 

Rider WordPress teması gerçekten çok hoşuma gidiyor. Özellikle görselliğin ön plana çıktığı ve daha gelişmiş bir tasarım ile gerçekten göze hitap eden bir tasarım sunan Rider WordPress teması, responsive olma ve farklı tasarımı ile dikkat çeken kişisel blog temalarından birisidir.

 

 

 

4. Baskerville

 

Kişisel blog teması arayan biriyseniz Baskerville temasına mutlaka ama mutlaka bir göz atmalısınız. Gerçekten bir blog için tasarım anlayışı taşıyan temada tek sitede birden fazla yazı fontu kullanabilir ve bunları sliderlarda dahi kullanabilirsiniz.

 

 

5. Amadeus

 

 

Bir blogu blog yapan şeylerden birisi de hiç şüphesiz ki şık tasarımı ve doygun içeriğin öne çıkmasıdır. Amadeus da tam bu tarz bir amaca uygun hazırlanmış ücretsiz WordPress blog temaları arasında yer almaktadır.

 

 

6. MioMio

 

WordPress ücretsiz kişisel blog temaları listemde yer almasını istediğim temalardan bir tanesi ki özellikle kişisel bloglarda slider kullanımının da hoş olması bu temayı da listeme eklememe itti. Şık tasarımının yanında aynı zamanda da okur dostu bir tema olan MioMio temasına bir göz atmalısınız.

 

 

 7. My Notes

 

 

WordPress ücretsiz blog temaları arasında bir tane de ilginç ve sade bir tema bulundurmak istedim. Daha çok kişisel düşüncelerinizi zaten adından da anlaşılacağı üzere bir blog defteri tarzı site oluşturmak isterseniz bu tema tam size göre olacaktır. Hem sade, hem şık hem de farklı.

 

8. Post

 

Renkli ve gerçekten diğer temalardan farklı görünecek bir tema olan Post ücretsiz blog teması WordPress temalar arasında gerçekten kendisini fark ettirmeyi başaran temalardandır. 

 

9. Neverland

 

Neverland teması WordPress temaları arasında ücretsiz olup da en yüksek hakimiyeti sağlayan temalardan birisidir. Görselliğin üst plana çıktığı ama aynı zamanda da asil ve modern bir görünüş sunan Neverland teması da oldukça güzel temalardan birisidir.

 

 

10. Oblique

 

WordPress ücretsiz blog temaları listemin ilkinin sonuna geldiğimde listemin son numarasını Oblique temasına veriyorum. Bunun sebebi aslında daha çok bir moda tasarım amaçlı bir tema gibi dursa da biraz uğraş ile muhteşem bir kişisel blog teması haline gelecek olmasıdır.


 

Kişisel blog teması diğer temalara nazaran daha fazla görsellik içerebilir bunun sebebi ise içeriğin ön plana çıkmasını sağlar.